Odpowiadamy na Państwa

Najczęściej zadawane pytania

Nie, są to osobne deski sedesowe do zamontowania na istniejącej lub nowo zakupionej muszli sedesowej. W naszym sklepie dostępne są jednak zestawy złożone z deski DIB i misek sedesowych.
Deski DIB sprzedawane są w dwóch rozmiarach, co sprawia że pasują do dużej części dostępnych na rynku sedesów. Wystarczy zmierzyć swoją muszlę, aby przekonać się, czy będzie wystarczająca.
W większości przypadków nie są wymagane żadne przeróbki. Deska wymaga podłączenia do prądu, więc przydatne będzie gniazdko usytuowane w pobliżu sedesu, oraz podłączenia do zimnej wody, które zwykle realizuje się poprzez rozgałęzienie przy doprowadzeniu wody do standardowej spłuczki.
Nie, deska automatycznie podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury. Wystarczy podłączyć zimną wodę.
Montaż można wykonać we własnym zakresie, lub skorzystać z pomocy hydraulika, który pomoże doprowadzić wodę do urządzenia. Sama instalacja na sedesie jest bardzo prosta i każdy użytkownik powinien sobie z nią poradzić.
W nowo budowanych łazienkach warto umieścić w pobliżu sedesu gniazdko elektryczne do podłączenia urządzenia. Można także od razu zamontować dodatkowy kranik z wodą, aby łatwiej było doprowadzić ją do deski.
Przede wszystkim dużo większa wygoda. Nie trzeba się przesiadać w inne miejsce, aby skorzystać z bidetu. Cały proces jest dużo prostszy. Nie wymaga użycia papieru toaletowego czy innego sposobu osuszania. Deska DIB zapewnia zawsze komfortową temperaturę wody i siedziska. Poza tym, pozwala to zaoszczędzić miejsce w toalecie, bo pozbywamy się kolejnego osobnego urządzenia. Kolejną zaletą jest to, że zazwyczaj zakup deski DIB jest tańszy, niż montaż osobnej instalacji i osobnej misy bidetowej.
Oczywiście, jest to nawet zalecane przez lekarzy. Delikatne podmywanie po każdym użyciu toalety pomaga zachować maksymalną higienę i złagodzić nieprzyjemne objawy.
Produkt posiada liczne certyfikaty, potwierdzające zachowanie najwyższych standardów oraz najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla produktów elektrycznych. Także technologia produkcji sprawia, że urządzenia są w pełni bezpieczne, m.in. dzięki idealnie szczelnemu, ultradźwiękowemu zgrzewaniu elementów siedziska.
Tylko korzystanie z elektronicznej deski pozwala zachować maksymalny poziom higieny w toalecie. Eliminuje ona zupełnie konieczność kontaktu rąk z miejscami, gdzie mogą występować zarazki i inne drobnoustroje. Nie trzeba używać nieskutecznego papieru toaletowego ani podmywać się ręką, wszystkie czynności przebiegają automatycznie, z użyciem ciepłej wody. Dysze używane do mycia są ciśnieniowo spłukiwane przed i po każdym użyciu. Sama deska wykonana jest z materiału antybakteryjnego.
Absolutnie tak. Dla dzieci przewidziano specjalny program, ułatwiający korzystanie z urządzenia i automatycznie ustawiający odpowiednie parametry. Osoby starsze lub niepełnosprawne także odczują znaczną poprawę komfortu w toalecie, ponieważ korzystanie z urządzeń DIB nie wymaga wykonywania żadnych większych ruchów, poza samym siadaniem na sedesie. Mycie oraz suszenie odbywa się automatycznie.
Deski DIB są urządzeniami energooszczędnymi i ekologicznymi, więc zużycie wody i prądu jest minimalne. W przypadku prądu, doświadczenia wykazały, że miesięczny koszt nie przekracza kilku złotych. Natomiast zużycie wody jest zdecydowanie mniejsze, niż w przypadku tradycyjnych bidetów – jednorazowo deska zużywa maksymalnie 0,7 l wody. Należy także pamiętać o oszczędności wynikającej z braku potrzeby używania papieru toaletowego.

Z pewnością

Warto wiedzieć

Automatyczna elektroniczna deska sedesowa, to deska sedesowa z funkcją bidetu, montowana bezpośrednio na większości dostępnych w Polsce misek sedesowych.Po zdjęciu poprzedniej deski sedesowej i zainstalowaniu deski DIB uzyskujemy dwufunkcyjne urządzenie – klasyczny sedes i nowoczesny bidet.To innowacyjne urządzenie do higieny osobistej cieszy się bardzo dużą popularnością w Japonii, Kanadzie, USA i wielu krajach Europy. Adresowane jest do wszystkich – całych rodzin, kobiet, mężczyzn, osób starszych z ograniczoną możliwością ruchową oraz dzieci, a przede wszystkim do osób przywiązujących dużą wagę do wysokiego komfortu, higieny osobistej i zdrowego trybu życia.
Zastosowanie urządzenia DIB sprawia, że nie musimy korzystać z papieru toaletowego, a przede wszystkim z rąk – czyli pełna higiena. Podczas korzystania z automatycznej deski DIB umyje nas ciepła napowietrzona woda, a wysuszy podgrzane powietrze.Temperaturę obu mediów regulujemy osobiście w zależności od upodobania. Urządzenie to posiada jeszcze wiele innych ciekawych rozwiązań, które powodują, że korzystanie z niego jest przyjemne i komfortowe. Zarówno deska, jak i pokrywa posiadają zwalniacze hydrauliczne, które powoli i cicho opuszczają deskę i pokrywę. Ponadto sama deska jest podgrzewana, co idealnie sprawdza się w chłodne poranki. Specjalny aktywny, węglowy filtr powietrza, powoduje, że w pomieszczeniu jest zawsze neutralne powietrze.Urządzenie posiada zintegrowaną, wielofunkcyjną dyszę, która w zależności od wybranego trybu myje w odpowiedni sposób. Dysza każdorazowo, przed i po umyciu użytkownika, sama spłukuje się pod ciśnieniem, gwarantując wysoki poziom higieny.
Od czasu, kiedy w 2006 roku wprowadzaliśmy do sprzedaży pierwsze w Polsce elektroniczne deski sedesowe USPA, ta kategoria urządzeń przeszła bardzo długą drogę. Obecnie oferowane deski DIB, mimo oferowania podobnych funkcji, korzystają z szeregu usprawnień i nowoczesnych technologii, które jeszcze bardziej ułatwiają korzystanie z nich oraz są jeszcze bardziej ekonomiczne i ekologiczne.Modele z serii J800 oraz C800 posiadają nowoczesny przepływowy podgrzewacz wody. Zużywa on energię tylko podczas korzystania z mycia, w przeciwieństwie do produktów innych producentów, zazwyczaj korzystających ze zbiorników, w których przez całą dobę utrzymywana jest stała temperatura.Ponadto deski sedesowe DIB wyposażone są w nowy inteligentny system oszczędzania energii, który uczy się zwyczajów użytkowników i minimalizuje zużycie energii poza porami zwyczajowego korzystania z urządzenia.W starszych modelach urządzeń, do jednorazowego mycia potrzeba było 1,3 litra wody. Zastosowane w deskach DIB nowoczesne rozwiązania pozwoliły zmniejszyć jednorazowe zużycie wody o ponad 50%, do zaledwie 0,6 litra w trybie intensywnym.Wszystko to sprawia, że użytkując deski DIB dbamy nie tylko o swój komfort i zdrowie, ale także o środowisko, przyczyniając się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji, niższego zużycia papieru oraz wody.Korzystanie z automatycznych desek DIB jest zdecydowanie wygodniejsze niż z tradycyjnego bidetu, ponieważ nie wymaga przesiadania się z sedesu na bidet i całkowitego rozbierania się od dołu.
Firma LS Daewon to wiodący producent tego typu urządzeń na rynku, działający w branży od 1985 roku. Posiada ponad 60 partnerów w 45 krajach świata, działając na każdym kontynencie.LS Daewon nie tylko produkuje, ale też prowadzi rozbudowany dział badawczy, wprowadzając i patentując nowe technologie. Do patentów zarejestrowanych przez firmę należą m.in. technologia natychmiastowego podgrzewania wody czy technologia oszczędzania energii smart save.Urządzenia produkowane przez LS Daewon przechodzą drobiazgową, 9-etapową kontrolę jakości. Wszystkie modele spełniają normy bezpieczeństwa na całym świecie, w tym rygorystyczne normy obowiązujące na terenie UE, co potwierdzają certyfikaty (CE, TUV, EMC, LVD, RoHS).Wszystko to sprawia, że produkty marki DIB są sprawdzone, pewne i godne zaufania.
Elektroniczne deski sedesowe DIB to nie tylko efektowny, nowoczesny gadżet w Twojej łazience. Zapewniają one także korzyści zdrowotne dzięki swoim unikalnym właściwościom. Przede wszystkim, dzięki temu produktowi nie ma potrzeby dotykania rękami miejsc, gdzie mogą występować zarazki, wszystko dzieje się bezdotykowo i automatycznie. Samo urządzenie wykonane jest z antybakteryjnego materiału, co stanowi dodatkową korzyść.Zalety desek sedesowych docenią także ludzie cierpiący na pewne niedogodności i schorzenia. Oto kilka sytuacji, w których korzystanie z desek DIB jest szczególnie zalecane:Biegunka – deski sedesowe DIB dzięki swojej niezwykle łagodnej funkcji mycia napowietrzoną wodą, działają terapeutycznie podczas występowania biegunek. Łagodnie umyją ciepłą napowietrzoną wodą, a później wysuszą przyjemnym powietrzem o odpowiednio dobranej temperaturze. Bez żadnych bolesnych i nieprzyjemnych podrażnień, które powoduje w tego typu sytuacjach suchy papier toaletowy.Zaparcia – deski sedesowe DIB są nieocenione podczas występowania zaparć. Ponadto posiadają funkcję masażu i lewatywy, które w łagodny sposób pozwalają przejść przez ten niezbyt komfortowy okres.Hemoroidy – deski sedesowe DIB mają działanie terapeutyczne w przypadku występowania hemoroidów. Ciepła napowietrzona woda w odróżnieniu od suchego papieru toaletowego nie podrażnia wrażliwych miejsc, łagodzi bóle i zwalcza objawy.Idealne dla kobiet w ciąży – każda kobieta w ciąży, ze względu na swój stan, ma ograniczone możliwości ruchowe. Już korzystanie ze zwykłej toalety może sprawiać spore kłopoty, a co dopiero korzystanie z bidetu, który w tym stanie jest bardzo wskazany ze względu na utrzymanie jak najwyższego poziomu higieny miejsc intymnych. Po porodzie sytuacja wygląda podobnie, wskazane jest zachowanie niezwykłej ostrożności i higieny, aby uniknąć infekcji. Deski sedesowe DIB są w tej sytuacji wręcz idealnym rozwiązaniem, są bardzo proste i wygodne w użyciu, a przede wszystkim w wyjątkowo skuteczny sposób pomagają zachować odpowiedni poziom higieny, a tym samym bezpieczeństwo dla młodej mamy i narodzonego dziecka.Zalecane dla osób starszych, osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi, po urazach, zabiegach itd. – elektroniczne deski sedesowe są zalecane i szeroko stosowane w medycynie, szpitalach, gabinetach lekarskich czy domach opieki. Dzięki swoim właściwościom pozwalają zachować najwyższy poziom higieny także osobom, które mogą mieć problemy z tradycyjnymi czynnościami toaletowymi, wymagającymi dużej ilości ruchów. Jest to także istotne w przypadku urazów czy w okresie rehabilitacji po zabiegach medycznych.
Może się wydawać, że bardziej opłaca się zainstalować w toalecie tradycyjny bidet, niż nowoczesne elektroniczne urządzenie. Zazwyczaj jednak prawda okazuje się zupełnie inna.Montaż tradycyjnego bidetu oznacza przede wszystkim konieczność wykonania osobnej instalacji wodno-kanalizacyjnej w tym celu. Należy doprowadzić dodatkowe źródło wody oraz jej odpływ, co generuje koszty już w nowo budowanych domach, a co dopiero w istniejących łazienkach, które trzeba całkowicie przebudować. Poza tym należy zakupić stelaż do bidetu, miskę oraz odpowiednią baterię bidetową.Po podsumowaniu kosztów materiału oraz pracy fachowców, koszt wyniesie przynajmniej kilka tysięcy złotych. Efektem tego będzie zajęcie sporej ilości miejsca w łazience na dodatkowe urządzenie. W celu skorzystania z niego trzeba będzie przenieść się z miski sedesowej, co jest dalekie od wygody i komfortu.Tymczasem alternatywą jest wymiana tradycyjnej deski sedesowej na elektroniczną deskę sedesową DIB. W cenie poniżej 2 tys. zł (za najlepszy model!) otrzymują państwo wielofunkcyjne, nowoczesne urządzenie, zapewniające najwyższy komfort i higienę. Dodatkowo deski DIB nie zajmują dodatkowego miejsca, nie wymagają drogich przeróbek instalacji wodnej i są bardzo proste w montażu. Co więcej, takie urządzenie zużywa mniej wody oraz pozwala oszczędzić na zakupie papieru toaletowego, którego nie będziesz już potrzebować.Odpowiedź jest więc prosta – to tańsze, niż się wydaje!

Prezentowanie działania urządzeń DIB

expand_less